سخن بزرگان

فرانسوا ولتر :

سعادت مثل هر فضيلتي از دو چيز به وجود مي آيد، صرفه جويي و كوشش.

احتمال عرضه‌ی گلکسی نوت 7 با ۶ گیگابایت رم و ۱۲۸ گیگابایت حافظه‌ داخلی در چین

پس از معرفی رسمی گلکسی نوت ۷، بسیاری از افراد از اینکه سامسونگ این فبلت را با ۶ گیگابایت حافظه‌ی رم عرضه نمی‌کند، ابراز نارضایتی کردند. البته تصمیم سامسونگ مبنی بر تجهیز نوت ۷ به ۴ گیگابایت رم معقول به نظر می‌رسد، چرا که در حال حاضر حافظه‌ی رم ۶ گیگابایتی در گوشی‌های هوشمند کاربرد چندانی ندارد. سیستم عامل اندروید و اپ‌ها در خصوص میزان مصرف رم قابل اتکاتر شده‌اند و از آن گذشته اجرای تعداد زیادی اپ در پس‌زمینه برای عمر باتری زیان‌آور است.

اما این نکات مانع از سرزنش سامسونگ توسط کاربران نشده است و به نظر می‌رسد که این شرکت برای جلب رضایت آنها، حداقل در بازار چین نسخه‌ای از گلکسی نوت ۷ را با ۶ گیگابایت عرضه کند. این دستگاه در وب‌سایت Geekbench‌ و وزارت صنایع و فناوری اطلاعات چین قابل رویت است. همچنین دستگاه یاد شده می‌تواند دارای ۱۲۸ گیگابایت حافظه‌ی داخلی باشد، چرا که سامسونگ سال گذشته نسخه‌ای از نوت ۵ را با ۱۲۸ گیگابایت حافظه‌ی داخلی در کره‌ی جنوبی عرضه کرد، بنابراین عرضه‌ی نسخه‌‌‌ی ۱۲۸ گیگابایتی گلکسی نوت ۷ با ۶ گیگابایت رم چندان تعجب‌آور نخواهد بود.

note 7 - 6 gb ram

کشور چین بازار مناسبی برای عرضه‌ی این نسخه خواهد بود. کاربران چینی بیشترین انتقاد را در خصوص عدم تجهیز نوت ۷ به حافظه‌ی رم ۶ گیگابایتی داشته‌اند، چرا که تولیدکنندگان چینی در بیشتر گوشی‌های هوشمند بالارده‌ی خود از این میزان حافظه‌ی رم استفاده می‌کنند. گوشی OnePlus 3 جدیدترین مصداق چنین گوشی‌های هوشمندی است. بنابراین عرضه‌ی نسخه‌ای از نوت ۷ با ۶ گیگابایت رم توسط سامسونگ برای حصول اطمینان از اینکه تعدادی از کاربران خود را در چنین بازار مهمی از دست نمی‌دهد، استراتژی درستی است.

note 7 - 6gb ram

البته کماکان این احتمال وجود دارد که چنین دستگاهی هیچگاه عرضه نشود و باید منتظر دیدن برنامه‌های سامسونگ در این خصوص باشیم. نظر شما چیست؟ آیا هنوز هم امیدوار هستید تا نسخه‌ای از نوت ۷ با ۶ گیگابایت رم عرضه شود یا حافظه‌ی رم ۴ گیگابایتی را کافی می‌دانید؟