سخن بزرگان

فرانسوا ولتر :

سعادت مثل هر فضيلتي از دو چيز به وجود مي آيد، صرفه جويي و كوشش.

ال‌جی بر روی گوشی نکسوس بعدی کار می‌کند

ال‌جی در ساخت دو گوشی نکسوس 4 و نکسوس 5 با گوگل همکاری کرده بود و امروز یکی از منابع داخلی این غول کره‌ای مدعی شده است که آنها روی نکسوس جدید نیز کار می‌کنند.

از آنجایی که هنوز به صورت رسمی نه ال‌جی و نه گوگل درباره این شایعات و گمانه‌زنی‌ها صحبتی نکرده‌اند، نمی‌توانیم صحت این ادعا را تایید کنیم و البته سرنخ‌های کمی هم در این زمینه وجود دارد. شاید گوگل بار دیگر پیشنهادی جدید برای ساخت نکسوس بعدی را به ال‌جی ارائه کرده و این کمپانی در حال بررسی این موقعیت است؟ سال گذشته، ال‌جی تصمیم گرفت از ساخت نکسوس 6 انصراف دهد و تمام تلاش خود را به بر روی گوشی موفق G3 معطوف کند.

شاید امسال یک بار دیگر کره‌ای‌ها تصمیم گرفته‌اند تا به دنیای نکسوس بازگردند که در این صورت طرفداران نکسوس 4 و 5 کمی آرام خواهند شد. اگر ال‌جی از گوشی جی 4 به عنوان محصول اختصاصی و پایه نکسوس جدید استفاده کرده و آن را ماه اکتبر عرضه کند، می‌توانیم اولین گوشی نکسوس با دوربین قدرتمند و مجهز به پردازنده پر قدرت کوالکام را اواخر سال جاری میلادی شاهد باشیم. شاید اسنپدراگون 815 یا 820 گزینه‌های خوبی باشند.

اما همچنان دو نکته مبهم باقی می‌ماند. اول اینکه نام نکسوس 7 چند سال قبل برای یک تبلت 7 اینچی ارزان قیمت در نظر گرفته شده که نشان می‌دهد گوگل و شریکش باید نامی جدید برای گوشی نکسوس بعدی انتخاب کنند. شاید با الگو قرار دادن اپل نام «The New Nexus» یا Nexus O2» را انتخاب کنند. سوال دیگر اسن است که اگر قرار باشد ال‌جی نسل بعدی نکسوس را بسازد، یک بار دیگر شاهد بهره‌گیری از چرم در پشت یک دستگاه هوشمند خواهیم بود؟ امکان دارد هر اتفاقی بیفتد.

با اینکه از هوآوی نیز به عنوان یکی از تولیدکنندگان نکسوس جدید یاد می‌شود ولی به هر حال گوگل و شرکای بالقوه او چند ماه وقت دارند تا جزئیات مهم پیرامون دستگاه نکسوس امسال را مشخص کنند و هر زمانی خبر جدید از این موضوع منتشر شد آن را در اختیار شما قرار خواهیم داد.