سخن بزرگان

فرانسوا ولتر :

سعادت مثل هر فضيلتي از دو چيز به وجود مي آيد، صرفه جويي و كوشش.

بی ام و امکان تماس و درخواست کمک اضطراری SOS‌ را در موتورسیکلت ها فراهم می کند

بی‌ام‌و سیستم تماس اورژانسی بر روی موتورسیکلت‌ها را به صورت آپشن به مشتریان ارائه می‌کند. این دکمه‌ی SOS قرمز رنگ بر روی دسته موتورسیکلت قرار دارد تا راکب در مواقع ضروری از آن استفاده کند.

این سیستم بسیار مشابه تماس هوشمند اضطراری است که خودروسازان اروپایی بیش از ۱۵ سال است که بر روی خودروهای خود نصب می‌کنند. اروپا به تازگی قانونی تصویب کرده است که وجود این سیستم در خودروها الزامی است، هرچند موتورسیکلت‌ها فعلاً مشمول این قانون نمی‌شوند.

با فشردن دکمه تماس اضطراری موجود بر روی موتورسیکلت‌های بی‌ام‌و، مکان شما به مرکز تماس اطلاع داده می‌شود. سپس مرکز تماس تصمیم می‌گیرد که چه نوع کمکی برای شما بفرستد، مانند نیروی پلیس یا آتش نشان. مرکز تماس به طور مستقیم با مراکز امدادی اورژانس، پلیس و آتش‌نشانی در ارتباط است.

موتورسیکلت BMW

این سیستم قابلیت ارتباط با مرکز تماس بی‌ام‌و به طور خودکار در تصادفات رانندگی یا سقوط از ارتفاع را دارد. در صورتی که سنسور تعبیه شده در این سیستم سقوط یا تصادف شدید را تشخیص دهد، به طور خودکار با مرکز تماس ارتباط برقرار می‌کند و عملیات امداد و نجات سریعاً آغاز خواهد شد. در صورتی که تصادف شدت بالایی نداشته باشد، سیستم به طور خودکار ۲۵ ثانیه بعد با مرکز تماس ارتباط برقرار می‌کند. در ادامه اپراتور و راکب فوریت نیاز به کمک رسانی را مشخص می‌کنند.

راکبان می‌توانند این دکمه را برای تماس با مرکز تماس فشار دهند و گزارش خودروی دیگری در محل را بدهند که نیاز به کمک رسانی و امداد دارد. بی‌ام‌و اولین شرکت آلمانی است که دکمه‌ی ذرخواست کمک یا SOS را بر روی موتورسیکلت‌های خودش تعبیه کرده است.