سخن بزرگان

فرانسوا ولتر :

سعادت مثل هر فضيلتي از دو چيز به وجود مي آيد، صرفه جويي و كوشش.

تنها نسخه مخصوصی از آیفون 8 مجهز به نمایشگر OLED خواهد بود

آیفون از محصولاتی بوده همیشه حواشی و شایعات خاص خود را به همراه داشته است و این بار نوبت به محصولی که قرار است در سال ۲۰۱۷ عرضه شود رسیده تا آبی بر آسیاب شایعات بریزد.

از جمله نکاتی که در مورد این محصول جلب توجه می‌کند نام آن است که طبق بعضی منابع آیفون 7 اس نامیده خواهد شد و بعضی دیگر نیز آن را آیفون 8 می‌نامند، البته جالبی این موضوع تمامی ندارد زیرا منابع دیگری نیز هستند که این محصول را آیفون 7 نامیده و آنچه قرار است کمپانی اپل به زودی معرفی کند را آیفون 6 اس می‌خوانند.

در هر صورت اگر محصول سال ۲۰۱۷ اپل را آیفون 8 در نظر بگیریم گفته شده از قابلیت‌ها و ویژگی‌های جالب توجهی بهره خواهد برد. از جمله ویژگی‌های این محصول دارد می‌توان به بدنه‌ای شیشه‌ای و حاشیه بسیار کم نمایشگر اشاره کرد که گفته شده قرار است از تکنولوژی پنل اولد نیز در این محصول استفاده شود.

اما مشکلی در سر راه اپل وجود دارد. با اینکه پنل‌های اولد از نظر ساخت توانسته‌اند به مرحله‌ای برسند که هزینه تولیدشان با دیگر محصولات مطابقت داشته و حتی در بعضی موارد ارزان‌تر نیز تمام می‌شوند؛ اما مشکل اصلی در میزان تولید آنها است.

سامسونگ که یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان پنل‌های اولد است هم اکنون با انبوه سفارش‌ها به مشکل برخورده و به سختی می‌تواند از یک طرف برای محصولات خود پنل اولد تولید کرده و از طرف دیگر سفارش‌های کمپانی‌های مختلف مانند کمپانی چینی اوپو را تحویل دهد.

با این حساب بعید به نظر نمی‌رسد که اپل بخواهد تنها بخشی از آیفون‌هایی که قرار است در سال ۲۰۱۷ عرضه کند را مجهز به نمایشگر اولد ساخته و با نام مدل مخصوص آیفون 8 روانه بازارهای دنیا کند. البته به این موضوع باید اشاره کرد که این تحلیل‌ها تنها با توجه به زمان حال بوده و ممکن است شرایط در گذر زمان تغییر یابد.

هرچند در تحلیل‌ها به اینکه مدل ویژه آیفون 2017 که مجهز به نمایشگر اولد است آیا نسخه پرو یا پلاس نیز خواهد داشت اشاره‌ای نشده و می‌شود اینگونه برداشت کرد که احتمالا این تکنولوژی به مدل‌های دیگر آیفون و حتی دستگاه‌های دیگر مانند آیپد نیز خواهد رسید و ممکن است شاهد استفاده از پنل اولد در دیگر محصولات اپل باشیم. در هر صورت باید صبر کرد و دید که اپل برای ما چه شگفتی‌هایی تدارک دیده است.