سخن بزرگان

فرانسوا ولتر :

سعادت مثل هر فضيلتي از دو چيز به وجود مي آيد، صرفه جويي و كوشش.

تنها ۵.۱ یا ۵.۲ اینچ از نمایشگر آیفون پریمیوم 2017 در دسترس خواهد بود

شایعات زیادی وجود دارد مبنی بر اینکه اپل می‌خواهد در سال آینده آیفونی مجهز به نمایشگر اولد تولید کند، اما تاکنون مشخص نشده است که ابعاد این تلفن هوشمند چقدر بوده و اختلاف نظرهای مختلفی در مورد ابعاد نمایشگر مدل پریمیوم آیفون ۲۰۱۷ وجود دارد.

مینگ چی کیو، تحلیلگر KGI در گذشته گفته بود که اپل قصد دارد آیفونی با نمایشگر ۵.۸ اینچ عرضه کند که صفحه آن منحنی بوده و از پنل اولد استفاده خواهد کرد. این در حالی بود که تحلیلگران Barclays مدعی شده بوده‌اند که محصول اپل تنها ۵ اینچ بوده اما از نمایشگر اولد منحنی بدون حاشیه بهره خواهد برد. وب‌سایت ژاپنی Nikkei نیز گفته است که آیفون پریمیوم ۵ اینچ است و پشت آن شیشه‌ای خواهد بود.

حال تحلیلگر KGI در ادعای تازه‌ای گفته است که مدل پریمیوم آیفون ۲۰۱۷ مجهز به نمایشگر اولد ۵.۸ اینچی خواهد بود، اما تنها ۵.۱ یا ۵.۲ اینچ آن فعال بوده و کاربران می‌توانند به آن دسترسی داشته باشند. کیو علت این امر را به دلیل طراحی خاص دستگاه بیان کرده که احتمالا منظور از طراحی خاص، وجود داشتن لبه‌های منحنی بوده است. وی در این مورد گفته است:

ما تخمین می‌زنیم با وجود نظرات مختلف در سطح اینترنت، آیفون مجهز به نمایشگر اولد، ابعاد ۵.۱ الی ۵.۲ اینچ داشته باشد. اطلاعاتی که هم‌اکنون در سطح اینترنت وجود دارد از محصولی با نمایشگر بین ۵ الی ۵.۸ اینچ صحبت می‌کند که البته خلاف نظر ما نیست. ما حدس می‌زنیم که نمایشگر مدل پریمیوم آیفون ۲۰۱۷ دارای ابعاد ۵.۷ الی ۵.۸ اینچ باشد اما به دلایل خاصی، به نحوی طراحی شود که تنها ۵.۱ یا ۵.۲ اینچ آن فعال بوده و بتوان استفاده کرد. به غیر از مدل پریمیوم، انتظار داریم که اپل مدل‌هایی از آیفون را با ابعاد ۴.۷ اینچ و ۵.۵ اینچ نیز معرفی کند که البته از پنل‌های TFT-LCD در آنها استفاده خواهد شد.

نظر شما در مورد تحلیل‌های کیو چیست؟