سخن بزرگان

فرانسوا ولتر :

سعادت مثل هر فضيلتي از دو چيز به وجود مي آيد، صرفه جويي و كوشش.

فولکس واگن در مورد خودروهای بنزین سوز خود هم دروغ گفته است

به تازگی فولکس واگن اعلام کرده که میزان انتشار گاز دی اکسید کربن را در ۸۰۰ هزار خودرو از جمله خودروهای بنزین سوز کمتر از حد واقعی نشان داده است.  در واقع این اولین بار است که شرکت فولکس واگن به طور رسمی تایید می‌کند که خودروهای بنزین سوز این شرکت نیز بیش از حد مجاز  گاز دی اکسید کربن منتشر می‌کنند. هنوز این شرکت جزییات بیشتری در این مورد ارایه نکرده است با این حال اعلام کرده که نتایج جدید از طریق تست‌های تازه‌ای که داخل شرکت انجام شده بدست آمده است.

در ماه اکتبر، فولکس واگن گزارش فصلی خود را با  ضرر ۳.۸۴ میلیارد دلاری آغاز کرد که اولین ضرر این شرکت طی ۱۵ سال گذشته محسوب می‌شود. ماجرای تقلب فولکس واگن با استفاده از ابزارهایی که میزان انتشار گاز دی اکسید کربن را هنگام تست‌ها کمتر از حد واقعی نشان می‌داد باعث شد تا مارتین وینترکورن- مدیر عامل فولکس واگن از سمت خود کناره‌گیری کند با  این حال او همچنان و پس از استعفا نیز اصرار دارد که چیزی در مورد تقلب نمی‌دانسته است. 

بر این اساس سایر مدیران رده بالای فولکس واگن نمی‌توانند ادعا کنند که چیزی در مورد تقلب‌های صورت گرفته در فولکس واگن نمی‌دانند. مایکل هورن- مدیر عامل فولکس واگن در امریکا اعلام کرده که او از امکان وجود جریانات انتشار گازهای مضر طی بهار سال ۲۰۱۴ مطلع بوده است. این تاریخ قبل از بازرسی‌های آژانس حفاظت از محیط زیست در مورد محصولات فولکس واگن است.

با این حال برخی دیگر از گزارش‌ها حاکی از آن است که حلقه مدیریتی اصلی فولکس واگن از سال ۲۰۰۷ از انتشار بالای دی اکسید کربن از محصولات خود خبر داشته‌اند. نظر شما چیست؟ به نظر شما مدیران فولکس واگن از این تقلب خبر داشته‌اند؟