سخن بزرگان

فرانسوا ولتر :

سعادت مثل هر فضيلتي از دو چيز به وجود مي آيد، صرفه جويي و كوشش.

مینی جان کوپر رالی به پیشرانه‌ی بی‌ ام‌ و مجهز می‌شود

مینی از خودروی مسابقه‌ای مینی جان کوپر رالی رونمایی کرد. نام کامل این خودرو (Mini John Cooper Works Rally) است و قرار است در مسابقات رالی داکار سال ۲۰۱۷ شرکت کند. بدنه‌ی این خودرو شبیه به نسل دوم خودروی شاسی بلند مینی یعنی کانتری‌من طراحی شده است ولی پنل های بدنه و ساختار یزر پوسته‌ی خودرو از جنس فیبر کربن ساخته شده‌اند.

این خودرو دارای ۴۳۵۰ میلیمتر طول، ۱۹۹۹ میلیمتر عرض و ۲۰۰۰ میلیمتر ارتفاع است و فاصله‌ی محوری آن نیز معادل ۲۹۰۰ میلیمتر است، با این حساب ابعاد این خودرو نسبت به نسل قبلی آن بدون تغییر باقی مانده است.

مینی کوپر

مینی می‌گوید که شاسی لوله‌ای این خودرو از فولاد با کیفیتی در حد صنایع هوا و فضا ساخته شده است و فریم جلوی شاسی نیز طوری طراحی شده است که بتوان پیشرانه‌ی خودرو را در زمانی کم‌تر از یک ساعت از روی خودرو پیاده کرد.

در زیر بدنه‌ی خودرو نیز فضایی پیش بینی شده است که می‌توان در آن سه عدد تایر زاپاس را جایگذاری کرد، ضمن اینکه دو عدد جک هیدرولیکی نیز در این خودرو نصب شده اند که امکان فعال‌سازی آن‌ها از داخل کابین وجود دارد.

مینی کوپر

سیستم فنربندی مینی جان کوپر رالی از انواع کاملا قابل تنظیم است و می‌تواند به چرخ‌های خودرو اجازه‌ی بازی تا میزان ۲۵۰ میلیمتر را بدهد. کالیپرهای ترمز نیز از نوع شش پیستونه هستند و برای هر کدام از چرخ‌ها یک عدد دیسک ترمز خنک شونده به قطر ۳۲۰ میلیمتر تعبیه شده است. کالیپرهای ترمز استفاده شده برای چرخ‌های عقبی خودرو از نوع خنک شونده با هوا و آب هستند.

مینی کوپر

قدرت مورد نیاز این خودرو از طریق پیشرانه‌ی توربودیزل شش سیلندر خطی بی‌ام‌و تامین می‌سود که ۳ لیتر حج داشته و مجهز به دو عدد توربوشارژر است. این پیشرانه برای شرایط مسابقه‌ای تغییر یافته و دوام آن افزایش پیدا کرده است. این پیشرانه ۳۴۰ اسب بخار قدرت در ۳۲۵۰ دور بر دقیقه و ۸۰۰ نیوتون متر گشتاور را در ۱۸۵۰ دور بر دقیقه تولید می‌کند.

قدرت موتور از طریق یک جعبه دنده‌ی شش سرعته ی سکوئنشال به هر چهار چرخ خودرو انتقال پیدا می‌کند. دیفرانسیل‌های عقب و جلو نیز از نوع خنک شونده با روغن و قفل شونده هستند.

مینی کوپر

در کابین این خودرو همه چیز حذف شده است و تنها چیزهایی که لازم و ضروری هستند وجود دارند. داشبورد از جنس فیبر کربن است و به سه قسمت تقسیم شده است. نمایشگر دنده و دور موتور سنج در پنل مقابل راننده جای گرفته اند و سیستم مکانیابی نیز در مقابل صندلی نفر نقشه خوان است.