سخن بزرگان

فرانسوا ولتر :

سعادت مثل هر فضيلتي از دو چيز به وجود مي آيد، صرفه جويي و كوشش.

مینی جان کوپر کلابمن 4WD به بازار می‌آید

همانطور که انتظار می‌رفت مینی کلابمن شش در جدید در کنار سایر بخش‌های شرکت بی ام و تغییراتی را در مدل‌های خود تجربه خواهد کرد. در ادامه همراه زومیت باشید.

مینی

مینی در کنار مدل‌های هادتاپ، کانورتبل و کانتری من، مدل جدید را با نام Mini John Cooper Works Clubman را معرفی کرد. این مدل نیز همانند سایر مدل ها از پیشرانه و ظاهری بازنگری شده و قوی‌تر که شایسته‌ی مدل‌های قدرتمندتر مینی باشد برخوردار خواهد بود. در مدل کلابمن، این مدل به صورت استاندارد به سیستم چهارچرخ محرک مینی با نام (All4) مجهز خواهد شد، همچنین پیشرانه‌ی چهار سیلندر توربوشارژرداری به حجم ۲ لیتر در این مدل مورد استفاده قرار می‌گیرد که می‌تواند ۲۲۸ اسب بخار قدرت و ۳۵۰ نیوتون متر گشتاور تولید کند.

مینی

این مدل به صورت استاندارد به جعبه دنده‌ی شش سرعته‌ی دستی مجهز است و می توان بخه صورت آپشن برای آن جعبه دنده‌ی هشت سرعته‌ی خودکار را نیز سفارش داد، بنابر اعلام سازنده، شتاب صفر تا صد کیلومتر این مدل با هر دو جعبه دنده دستی و خودکار معادل ۶.۳ ثانیه است. سایر امکانات این مدل شامل استفاده از سیستم اگزوز اسپرت، ترمزهای برمبو و استفاده از نام خودرو در بخش‌های مختلف می‌شود. در داخل کابین نیز از صندلی‌های اسپرتی استافده شده است که مشابه آن‌ها را می‌توان در سایر مدل های قدرتمند مینی پیدا کرد.

مینی

زمانی که مینی کلابمن S را که مجهز به پیشرانه‌ی ۲ لیتری توربوشارژردار بود را مورد آزمایش قرار دایم، این خودرو عملکردی واقعا سر زنده و خوب را علیرغم قدرت ۱۸۴ اسب بخاری اش به نمایش گذاشت. با چنین قدرتی، این مدل به شکل قابل توجهی از فولک واگن گلف GTI و فورد فوکوس ST ضعیف‌تر بود. اما حالا دیگر مینی نسبت به مدل Works قبل قوی‌تر شده است و بیشتر به یک خودروی گوکارت شبیه شده است.

مینی

مدل Works جدید با قدرتی در حدود ۲۳۰ اسب بخار، در جایی ما بین فولکس واگن و فورد قرار می گیرد اما وجود سیستم چهارچرخ محرک در این خودرو به صورت استاندارد تجربه ای کاملا متفاوت را از این خودرو ارائه خواهد کرد. قیمت این خودرو نیز به زودی اعلام خواهد شد.