سخن بزرگان

فرانسوا ولتر :

سعادت مثل هر فضيلتي از دو چيز به وجود مي آيد، صرفه جويي و كوشش.

همگام با پیشروان: چگونه دست دیگران را با مغز خود کنترل کنیم؟

اما در راه رسیدن به این آینده‌ی درخشان چه مسیری پیش روی ماست. حقیقت این است که این مسیر حداقل به شکل عمومی برای ما واضح و روشن نیست. از طرفی رسیدن به این آینده کاملا اجتناب ناپذیر می‌‌‌‌نماید؛ حتی امروزه می‌‌‌‌توانید نقش این فناوری‌ها را در زندگی روزمره به کمک دستیاران صوتی تلفن‌های همراه خود به خوبی احساس کنید.

یکی از دانشمندان علوم اعصاب برای آشناتر کردن افراد با این زمینه‌ی علمی دست به کار جالبی زده است که دیدن و دانستن در مورد آن خالی از لطف نیست. او که متوجه دانش پایین عموم مردم در خصوص علوم اعصاب را مانعی در راه پیشرفت هر چه بیشتر و سریع تر این علوم می‌‌‌‌دید، تصمیم گرفت با تولید ابزارهایی که به نوعی گجت‌هایی دست ساز محسوب می‌‌‌‌شوند این علم و نتایج فوق العاده‌ی پیشرفت آن را به سادگی هر چه تمام‌تر در معرض دید عموم افراد بگذارد.

دستگاه‌هایی که او تولید کرده است با وجود سادگی و بی خطر بودن می‌‌‌‌توانند قدری از جهان آینده‌ی ما را به روزگار ما آورده و ما را برای مدتی هر چند کوتاه با آینده‌ی بشر آشنا سازند. کافی است تصور کنید اگر بتوانید به کمک مغز خود و یک اتصال ساده اعضای بدن فرد دیگری را تحت کنترل خود درآورید، احتمالا به سرعت درگیر مباحث اخلاقی و علمی این موضوع می‌‌‌‌شوید و حساسیتتان نسبت به این شاخه‌ی کم تر شناخته شده‌ی علمی بیشتر می‌‌‌‌شود. این حساسیت بیشتر نه تنها می‌‌‌‌تواند به پیشرفت سریع‌تر این حوزه‌ی علمی بیانجامد بلکه خطرات ناشناخته‌ی آن را نیز برای جامعه بیشتر آشکار می‌‌‌‌سازد.

در ادامه حتما ما را همراهی کنید، ویدیوی جالبی انتظارتان را می‌‌‌‌کشد!

دانلود ویدیو