سخن بزرگان

فرانسوا ولتر :

سعادت مثل هر فضيلتي از دو چيز به وجود مي آيد، صرفه جويي و كوشش.

پازل: کاکتوس‌ها | جایزه هفته: دو دستگاه تبلت اسمارت رونیکس مدل ۸۷۴ (بروز شد)

به «پازل» خوش آمدید! سری «پازل» به صورت هفتـگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. صد و شانزدهمین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای صد و پانزدهمین و البته یک «پازل» جدید! در ادامه با زومیت همراه باشید.

تبلت اسمارت رونیکس مدل ۸۷۴پازل این هفته با حمایت فروشگاه آنلاین بست نیک برگزار می‌شود. این هفته به قید قرعه، به دو نفر از کاربرانی که به پازل، پاسخ صحیح بدهند،  تبلت اسمارت رونیکس مدل ۸۷۴ اهداء خواهد شد.

پاسخ معمای شماره صد و پانزدهم

پازل هفته‌ی گذشته یک معمای منطقی بود که بر اساس اطلاعات مطرح شده در پازل، مقام‌های اول تا چهارم این مسابقه چهارنفره عبارتند از:

مقام اول: امین صادق‌زاده
مقام دوم: پیمان محمدی
مقام سوم: امید ایرانی
مقام چهارم: وحید منصوری

با توجه به این توضیح، پاسخ پازل هفته‌ی قبل برابر با گزینه ۲ یعنی مقام سوم است. لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم. توجه شما به زومیت و بخش «پازل» باعث افتخار ما است.

بـرنـدگان

برندگان خوش‌شناس «پازل صد و پانزدهم زومیت» عبارت است از:

همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره شده بود، از طرف شرکت آونگ، به هر یک از برندگان، یک دستگاه هارددیسک اکسترنال یک ترابایت ADATA مدل HD720 اهداء خواهد شد. ما نیز صمیمانه به برندگان تبریک گفته و برای آن‌ها سلامتی و موفقیت آرزومندیم.

معمای شماره ۱۱۶: جمعه ۶/آذر/۱۳۹۴
(معمای ریاضی؛ سطح متوسط)

به تصویر زیر دقت کنید:

puzzle 116

اگر خطوط نقطه‌چین از بالای هر کاکتوس به پایین کاکتوس دیگر کشیده شده باشند، محل تقاطع دو خط نقطه‌چین، ۵۰ سانتی‌متر از زمین فاصله خواهد داشت. با توجه به این توضیح فاصله کاکتوس‌ها (نقطه A تا نقطه B) از یکدیگر چقدر است؟

  • ۱: ۲۰۰ سانتی‌متر
  • ۲: هر فاصله‌ی بالای ۵۰ سانتی‌متر می‌تواند پاسخ سوال باشد.
  • ۳: ۵۰ سانتی‌متر
  • ۴: محل قرارگیری کاکتوس‌ها اهمیتی ندارد، فاصله‌ی محل تقاطع همواره ۵۰ سانتی متر است.

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستان خود احترام گذاشته و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری کنید.

اگـر قـصـد داریـد پـاسـخ‌ خــود را ارسـال کنــید، لــطفـاً بــه مــوارد زیــر تـوجـه کنید:
آدرس ایمیل :puzzle[at]zoomit.ir  //  موضوع (Subject) ایمیل: Puzzle 116
در بــدنه ایـمـیل نیـز پـاســخ مـــعما، نــام، سن و شـمـاره تـمـاس خـود را درج کنـیـد.

تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه فرصت دارید که به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.

بروزرسانی: مشکلی در گزینه‌های مطرح شده برای سوال وجود داشت که در بروزذسانی این پست برطرف شد.