سخن بزرگان

فرانسوا ولتر :

سعادت مثل هر فضيلتي از دو چيز به وجود مي آيد، صرفه جويي و كوشش.

پهپاد Karma گو پرو علاوه بر قابلیت تا شدن، از یک تثبیت کننده جدا شونده نیز بهره می برد

گوپرو در جریان برگزاری فتوکینا ۲۰۱۶ پس از حرف و حدیث و گمانه‌زنی‌های فراوان پهپاد خود را با نام کارما رونمایی کرد. این پهپاد از دوربین‌های سری Hero 4 و Hero 5 این کمپانی پشتیبانی می‌کند. همانطور که اشاره کردیم، این پهپاد تاشو است و گوپرو آن را طوری طراحی کرده که می‌توان درون جعبه مخصوص طراحی شده قرار داده و همچون کوله پشتی به راحتی حمل کرد. هدف گوپرو طراحی پهپاد در پکیچی بسیار کوچک است تا بتوان آن را به راحتی حمل کرد. 

پهپاد تا شونده‌ی کارما از وجود تثبیت کننده‌ی سه بعدی دوربین بهره می‌برد که می‌توان آن را از بدنه‌ی پهپاد جدا کرده و بصورت جداگانه نیز مورد استفاده قرار داد. این تثبیت کننده را می‌توان در دست گرفت یا روی خودروها یا هر وسیله‌ای قرار داده و از آن برای کنترل و ثابت نگه داشتن دوربین با وجود تکان‌های شدید استفاده کرد. 

این تثبیت کننده از طریق یک نمایشگر لمسی که در اختیار کاربران قرار می‌گیرد، کنترل می‌شود. با استفاده از این نمایشگر علاوه بر انجام تنظیمات می‌توان محتوایی که دوربین در زمان پرواز ضبط می‌کند را مشاهده کرد. گوپرو با در نظر گرفتن مبتدی بودن کاربرانی که این پهپاد را به پرواز درخواهند آورد، این محصول را طراحی کردند. روی کنترلر این پهپاد می‌توان کلید پرواز و فرود خودکار را مشاهده کرد. گوپرو همچنین بصورت خودکار از پرواز این پهپاد در مناطق ممنوعه پیشگیری خواهد کرد. در صورتی که کارما از دامنه‌ی پروازی خارج شده یا ارتباط به علت ضعیف بودن باتری کنترلر قطع شود، امکان بازگشت آن به نقطه‌ای که پرواز را آغاز کرده، وجود دارد. 

پهپاد کارما گوپرو

پهپاد کارمای گوپرو در ۲۳ اکتبر یعنی دوم آبان ماه سال جاری با برچسب ۷۹۹.۹۹ دلاری بدون دوربین راهی بازار خواهد شد. این پهپاد با برچسب قیمت ۹۹۹.۹۹ دلاری به همراه دوربین HERO5 و ۱۰۹۹.۹۹ دلار با دوربین HERO5 Black راهی بازار می‌شود.