سخن بزرگان

فرانسوا ولتر :

سعادت مثل هر فضيلتي از دو چيز به وجود مي آيد، صرفه جويي و كوشش.

مایکروسافت بازی‌ های ایکس باکس را به هولولنز می آورد

فیل اسپنسر برای معرفی این تجربه‌ی کاملا متفاوت و رادیکال به مصرف‌کنندگان چنین گفت:

بازی و سرگرمی قرار است بسیار حیاتی باشند.

وی مشخص کرد که استودیوهای توسعه‌ی رسمی خود مایکروسافت هم‌اکنون در تلاش برای ایجاد تجربه‌ای فریبنده در این زمینه هستند؛ تجربه‌ای که بسیار فراتر از پیش‌نمایش‌های ارائه شده تا به امروز باشد. با این حال قرار است مایکروسافت در نهایت درها را روی توسعه‌دهندگان غیررسمی نیز باز کند.

 مایکروسافت در بیانیه‌ی خبری خود گفته است:

اگرچه در آینده کاربردهای بسیاری در کنار صنعت‌های متعدد وجود خواهد داشت که از مزایای هولولنز مایکروسافت و هرآنچه پردازش هولوگرافیک ارائه می‌کند بهره خواهند برد، اما بخش بازی نیز یکی از فرصت‌های بسیار بزرگ است.

در اوایل کنفرانس، اسپنسر به اعلام اهمیت نقش بازی در اکوسیستم‌های نرم‌افزاری پلتفرم‌های دیگر نظیر کامپیوتر شخصی، گوشی‌های هوشمند و البته کنسول‌ها پرداخت. پر واضح است که مایکروسافت هولولنز و ویندوز هولوگرافیک که زیرساخت آن را تشکیل خواهد داد را مستثنی نخواهد کرد. اسپنسر اعلام کرده که توسعه‌دهندگان علاقمند به این حوزه باید در برنامه‌ی Windows Insider مایکروسافت ثبت‌نام کنند تا در نهایت API مورد نیاز در اختیارشان قرار گیرد.

انتظار داریم در کنفرانس اختصاصی بیلد مایکروسافت که ماه آینده میلادی برگزار خواهد شد خبرهای بسیار بیشتری در خصوص بازی در بستر هولولنز بشنویم.