سخن بزرگان

فرانسوا ولتر :

سعادت مثل هر فضيلتي از دو چيز به وجود مي آيد، صرفه جويي و كوشش.

مایکروسافت سرفیس فون را نیمه دوم سال ۲۰۱۶ میلادی معرفی می‌کند

بنابر گزارش‌های جدید، ظاهرا مایکروسافت در حال کار بر روی سرفیس فون است تا آن را نیمه‌ی دوم سال ۲۰۱۶ معرفی کند. پس از معرفی لغت سرفیس و سرفیس پرو در سال ۲۰۱۲، بسیاری از کاربران و طرفداران ویندوز فون همواره از مایکروسافت تقاضا داشته‌اند تا این شرکت گوشی معرفی کند که بتواند فعالیت‌های این شرکت را در زمینه‌ی کامپیوترهای شخصی نمایان کرده و به نوعی عملکرد یک کامپیوتر را نیز داشته باشد. هر چند تلاش اول مایکروسافت برای معرفی سرفیس چندان موفقیت آمیز نبود اما ایده‌ی سرفیس فون همچنان به قوت خود باقی بود.

با موفقیت نسبتا خوب سری سرفیس، تقاضا برای معرفی سرفیس فون نیز قوت گرفت و حالا به نظر می‌رسد این تقاضا به گوش ردموندی‌ها رسیده است. بنابر گزارش‌های جدید مایکروسافت در حال حاضر بر روی سرفیس فون کار می‌کند اما این پروژه بلند مدت بوده و ممکن است نام و ظاهری کاملا متفاوت با رندرها داشته باشد.

منابع آگاه خبر از منتفی شدن پروژه‌ی معرفی گوشی با پردازنده‌ی اینتل و سیستم عامل ویندوز ۱۰ موبایل که قرار بود ماه مه سال ۲۰۱۶ معرفی شود، می‌دهند. در عوض پرچمداری کاملا متفاوت در دست طراحی توسط پانوس پن و تیم مهندسانی است که سرفیس بوک و سری سرفیس را طراحی کرده‌اند. به نظر می‌رسد این گوشی نیمه‌ دوم سال ۲۰۱۶ معرفی خواهد شد.

panos panay e5420

باید به این نکته اشاره کرد که زمان‌بندی‌های ارائه شده در حد شایعه هستند و نمی‌توان آن‌ها را تایید کرد. مایکروسافت نیز این شایعات را رد یا تایید نکرده است. از طرفی شایعاتی مبنی بر همکاری اینتل و مایکروسافت برای معرفی گوشی تمام فلزی با قابلیت اجرای اپلیکیشن‌های Win32 نیز می‌دهند.

با این حال مشخص نیست که کدامیک از این شایعات به حقیقت خواهند پیوست. به علاوه منابع ارائه دهنده‌ی اطلاعات مذکور، اطلاعاتی جزئی را در اختیار رسانه‌ها قرار داده و بیان کرده‌اند که پانوس پانای و تیم طراحی او طراحی‌های متعددی را مدنظر قرار داده‌اند. پانوی و گروه او ممکن است طراحی سرفیس فون را به ورای یک گوشی فلزی یا حتی گوشی‌های هوشمند معمول بازار ببرند.

به علاوه این منابع به این نکته اشاره داشته‌اند که اینتل در همکاری و تعامل تنگاتنگ با مایکروسافت برای معرفی گوشی جدید ردموندی‌ها است. اما سوال اینجا است که آیا پردازنده‌ی اینتل می‌تواند از پس انجام عملکردها به عنوان گوشی موبایل و هم به عنوان کامپیوتر برآید یا خیر.

به علاوه این منابع بیان کرده‌اند که گوشی جدید مایکروسافت سال آینده در تابستان یا در پاییز معرفی خواهد شد. معرفی گوشی جدید در تابستان آینده یا حتی پاییز در واقع یک سال پس از معرفی لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰ ایکس‌ال است و طبیعی است که انتظار معرفی گوشی جدید در این زمان از سوی ردموندی‌ها را داریم.

ممکن است علاقمندان به ویندوزفون‌ها بالاخره شاهد معرفی سرفیس فون باشند اما نکته‌ی دیگری که در این شایعات به چشم می‌خورد جدییت مایکروسافت در زمینه‌ی ساخت گوشی‌های هوشمند است. این که مایکروسافت تیم طراحی سرفیس‌ها را برای ساخت گوشی‌ آینده‌ی خود در نظر گرفته است نشان از جدیت بالای این شرکت دارد.

نظر شما در این خصوص چیست؟ آیا منتظر معرفی سرفیس فون هستید؟