سخن بزرگان

فرانسوا ولتر :

سعادت مثل هر فضيلتي از دو چيز به وجود مي آيد، صرفه جويي و كوشش.

مایکروسافت چین سهوا از گوشی هوشمندی با اسم لومیا ایکس نام برد

 شعبه‌ی چینی مایکروسافت ویدیویی را برای تشریح قابلیت کانتیوم در گوشی‌های هوشمند لومیا تولید و منتشر کرده که به نظر می‌رسد در آن شاهد فاش شدن نامی از لومیا ایکس یا همان سرفیس فون هستیم. مایکروسافت به همراه گوشی‌های هوشمند لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰ ایکس ال، قابلیت‌های دیگری را نیز معرفی کرد که از جمله‌ی آن می‌توان به کانتینوم اشاره کرد. با استفاده از کانتیوم کاربران قادرند تا با اتصال یک داک به گوشی هوشمند و همچنین در اختیار داشتن مانیتور و کیبورد، از ویندوز ۱۰ موبایل روی گوشی هوشمند همچون یک رایانه‌ی رومیزی استفاده کنند. کانتیوم را باید یکی از قابلیت‌های بسیار کاربردی و جالب توجه ویندوز ۱۰ موبایل خواند.

هرچند در این ویدیو اشاره به نام لومیا ایکس نشده، اما در توضیحات آن می‌توان نام و نشانی را از این گوشی هوشمند دید. براساس اطلاعات ارائه شده قابلیت کانتینوم در گوشی‌های هوشمند لومیا ایکس، لومیا ۹۵۰ و لومیا ۹۵۰ ایکس ال پشتیبانی خواهد شد. همچنین در این بین به گوشی هوشمند دیگری نیز اشاره شده که غیرمایکروسافتی است و از قابلیت کانتینوم پشتیبانی می‌کند. این گوشی هوشمند از محصولات ایسر بوده و Jade Primo نام دارد.

lumiax 4e7d4

البته ردموندی‌ها به سرعت اطلاعات ویدیوی مورد نظر را ویرایش کرده و نام لومیا ایکس را از توضیحات آن حذف کرده‌اند، اما به نظر می‌رسد این کار کمی دیر صورت گرفته است، چراکه تصاویر مرتبط با توضیحات فایل ویدیویی مورد نظر به سرعت در میان سایت‌های فعال در حوزه‌ی فناوری پخش  و منتشر شده است. هنوز مشخص نیست که آیا لومیا ایکس به عنوان یکی دیگر از گوشی‌های هوشمند سری لومیا با یک کد جدید روانه‌ی بازار خواهد شد یا در زمان رونمایی شاهد معرفی سرفیس فون معروف خواهیم بود.

در صورتی که لومیا ۶۵۰ تنها گوشی از سری لومیا باشد که در سال جاری میلادی شاهد رونمایی از آن خواهیم بود، پس لومیا ایکس را باید گوشی هوشمند جالب توجهی خواند که احتمالا همان سرفیس فون آشنا خواهد بود.

نظر شما در این خصوص چیست؟