سخن بزرگان

فرانسوا ولتر :

سعادت مثل هر فضيلتي از دو چيز به وجود مي آيد، صرفه جويي و كوشش.

میت ۸ هواوی امتیاز فوق‌العاده ۷۹٫۱۳۱ بنچمارک انتوتو را به نام خود ثبت کرد

 میت ۸ نسل جدیدی از گوشی اسند میت ۷ هواوی است که گفته می‌شود تا چند روز دیگر طی مراسمی از آن رونمایی خواهد شد. امروز خبری منتشر شده که علاوه بر نشان دادن امتیاز کسب شده توسط میت ۸ در بنچمارک انتوتو، یک بار دیگر مشخصات فنی آن را تایید می‌کند.

huawei mate 8 antutu benchmark specs dc8b4

به نظر می‌رسد میت ۸ هواوی در دو نسخه‌ی متفاوت وارد بازار خواهد شد. مدل اول به ۳ گیگابایت رم و ۳۲ گیگابایت حافظه‌ی داخلی و مدل دوم به ۴ گیگابایت رم و ۶۴ گیگابایت حافظه‌ی داخلی مجهز شده است. این گوشی از یک پردازنده‌ی هشت هسته‌ای کرین ۹۵۰، نمایشگر ۶ اینچی با رزولوشن فول‌اچ‌دی، سنسور دوربین ۱۶ مگاپیکسل و دوربین جلوی ۸ مگاپیکسل مجهز بهره می‌برد. سیستم عامل پیش‌فرض میت ۸ اندروید ۶ مارشمالو خواهد بود.

huawei mate 8 antutu benchmark score 1024x708 42930

با توجه به مشخصات فنی این محصول باید انتظار کسب امتیاز خیلی خوبی را در بنچمارک انتوتو داشته باشیم که همین اتفاق رخ داده و میت ۸ با امتیاز ۷۹۱۳۱، بالاتر از گوشی میزو پرو ۵ با پردازنده‌ی اکسینوس ۷۴۲۰ قرار می‌گیرد. نکته‌ی قابل توجه دیگر این است که از نسخه‌ی v5.x انتوتو برای تست میت ۸ استفاده شده و می‌توانیم در نسخه‌ی ۶.۰ انتوتو، انتظار عملکرد بهتری را از محصول هواوی داشته باشیم. گفته می‌شود مراحل پایانی توسعه نسخه‌ی ۶.۰ انتوتو در حال انجام است و برخی از تولیدکنندگان پردازنده مانند هواوی در حال ارزیابی آن برای تراشه‌های مختلف خود هستند.

میت ۸ هواوی اولین گوشی هوشمندی است که از هسته‌ی Cortex A72 روی تراشه‌ی کرین ۹۵۰ بهره می‌برد. به نظر می‌رسد با توجه به امتیازی که امروز از این فبلت منتشر شد، باید منتظر عملکرد فوق‌العاده میت ۸ در نسخه‌ی بعدی بنچمارک انتوتو یا دنیای واقعی باشیم.