سخن بزرگان

فرانسوا ولتر :

سعادت مثل هر فضيلتي از دو چيز به وجود مي آيد، صرفه جويي و كوشش.

پازل: جهت‌‌های تازه | جایزه هفته: یک دستگاه روتر ۳ شیائومی

 به «پازل» هجدهم اردیبهشت‌ماه سال ۱۳۹۵ خوش آمدید! صد و سی‌ و ششمین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای صد و سی‌ و پنجم و البته یک «پازل» جدید! با زومیت همراه باشید.

روتر ۳ شیائومی

پازل این هفته با حمایت فروشگاه اینترنتی چهل‌بازار برگزار می‌شود. این هفته به قید قرعه، به یک نفر از کاربرانی که به پازل، پاسخ صحیح بدهد، یک دستگاه روتر ۳ شیائومی اهداء خواهد شد.

پاسخ معمای شماره صد و سی‌ و پنجم

پازل هفته‌ی گذشته یک معمای هوش بود.

خرداد، یک ماه ۳۱ روزه است. اگر خرداد با چهارشنبه، پنجشنبه یا جمعه شروع شود، ۵ جمعه در ماه خواهیم داشت؛ در غیر این صورت، خرداد ۴ جمعه خواهد داشت. یعنی احتمال آن ۳ روز از هفت روز است.

با توجه به همین توضیح، به این نتیجه می‌رسیم که پاسخ پازل هفته‌ی قبل برابر با گزینه ۴ یعنی سه‌هفتم است. بر خود لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم. توجه شما به زومیت و بخش «پازل» باعث افتخار ما است.

آقای پویا مرادی از کاربران قدیمی زومیت، پاسخ پازل هفته گذشته را به کمک جاوا شبیه‌سازی کرده که انیمیشن آن را می‌توانید در ادامه مشاهده کنید.

پاسخ پازل ۱۳۵ زومیت

در صورت تمایل، می‌توانید فایل سورس‌کد شبیه‌سازی پاسخ پازل صد و سی و پنجم زومیت را نیز دانلود کنید.

بـرنـدگان

برنده خوش‌شناس «پازل صد و سی‌ و پنجم زومیت» عبارت است از:

همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره شده بود، از طرف فروشگاه اینترنتی چهل‌بازار، به برنده، یک دستگاه چراغ خواب هوشمند شیائومی اهداء خواهد شد. ما نیز صمیمانه به آقای موثق‌نهند تبریک گفته و برای ایشان سلامتی و موفقیت آرزومندیم.

* * *

معمای شماره ۱۳۶: شنبه ۱۸/اردیبهشت/۱۳۹۵
(معمای هوش؛ سطح متوسط)

اگر جهت شمال‌شرق را به جهت غرب تبدیل‌ کنیم، جهت جغرافیایی جنوب‌شرق به چه جهتی تبدیل خواهد شد؟

  • ۱:  جنوب
  • ۲: جنوب‌غرب
  • ۳: شمال
  • ۴: شمال‌شرق

* * *

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستان خود احترام گذاشته و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری کنید.

اگـر قـصـد داریـد پاسـخ‌ خــود را ارسـال کنــید، لطفـاً به مــوارد زیـر تـوجــه کنید:
آدرس ایمیل :puzzle[at]zoomit.ir  //  موضوع (Subject) ایمیل: Puzzle 136
در بدنه ایـمیل نیـز پـاســخ مـــعما، نام، سن و شـماره تـمـاس خـود را درج کنـیـد.

توضیح: با توجه به اینکه امکان بررسی مداوم کامنت‌های کاربران وجود ندارد، در صورت تمایل می‌توانید سؤالات خود را درباره بخش «پازل»، از طریق ایمیل‌آدرس پازل و با موضوع (Subject) «سؤال درباره پازل» برای ما ارسال کنید.

تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه فرصت دارید که به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.