سخن بزرگان

فرانسوا ولتر :

سعادت مثل هر فضيلتي از دو چيز به وجود مي آيد، صرفه جويي و كوشش.

پازل: فرزند دوم | جایزه هفته: یک دستگاه درایو SSD اکسترنال مدل SE720

به «پازل» خوش آمدید! سری «پازل» به صورت هفتـگی و در روزهای جمعه منتشر می‌شود. صد و دومین قسمت از سری «پازل» شامل دو بخش است: پاسخ معمای صد و یکم و البته یک «پازل» جدید! در ادامه با زومیت همراه باشید.

درایو SSD اکسترنال مدل SE720پازل این هفته با حمایت شرکت آونگ برگزار می‌شود. این هفته به قید قرعه، به  یک نفر از کاربرانی که به پازل، پاسخ صحیح بدهد، یک دستگاه درایو SSD اکسترنال مدل SE720 اهداء خواهد شد.

پاسخ معمای شماره صد و یکم

رسیدن به پاسخ معمای هفته پیش کمی وقت‌گیر و خسته‌کننده بود. اما با روش‌های ساده‌ای مثل رنگ‌آمیزی مربع‌ها می‌توان پاسخ را یافت.

Puzzle 101 Answer 

بر همین اساس، پاسخ پازل هفته قبل برابر با گزینه ۲ یعنی ۱۸ است.

بر خود لازم می‌دانیم از مشارکت تک‌تک کاربران گرامی در سری «پازل» صمیمانه تشکر و قدردانی کنیم. توجه شما به زومیت و بخش «پازل» باعث افتخار ما است.

بـرنـدگان

برندگان خوش‌شناس «پازل صد و یکم زومیت» عبارتند است از:

همانگونه که پیش‌تر نیز اشاره شده بود، از طرف شرکت آونگ، به هر یک از برندگان، یک دستگاه فلش‌درایو ضد آب S107  اهداء خواهد شد. ما نیز صمیمانه به برندگان تبریک گفته و برای آن‌ها سلامتی و موفقیت آرزومندیم.

معمای شماره ۱۰۲: جمعه ۳۰/مـرداد/۱۳۹۴
(معمای هوش؛ سطح متوسط)

آرش و نرگس زوجی با دو فرزند هستند که  یکی از دو فرزندشان دختر است. می‌دانیم که احتمال جنسیت هر فرزند یک‌دوم است. احتمال اینکه فرزند دوم آرش و نرگس دختر باشد چقدر است؟

  • ۱: یک‌دوم
  • ۲: یک‌سوم
  • ۳: یک‌چهارم
  • ۴: یک‌ششم

منبع طرح معما‌های سری «پازل» اینترنت نیست؛ اما در دنیای اینترنت، ممکن است پاسخ هر چیزی یافت شود. پس اگر جوابی در اینترنت یافتید، به دوستان خود احترام گذاشته و آن را منتشر نکنید. علاوه بر این، از آنجا که بخش نظرات مقاله‌های «پازل»، محل تبادل نظر و راهنمایی محسوب می‌شود، جهت احترام به حقوق خود و سایر کاربران، از ارسال نظرات غیرمرتبط خودداری کنید.

اگـر قـصـد داریـد پـاسـخ‌ خــود را ارسـال کنــید، لــطفـاً بــه موارد زیــر تـوجـه کنید:
آدرس ایمیل :puzzle[at]zoomit.ir  //  موضـوع (Subject) ایمیل: Puzzle 102
در بــدنه ایـمـیل نیـز پـاسخ مـــعما، نــام، سن و شـمـاره تـمـاس خـود را درج کنـیـد.

تا ساعت ۱۲ ظهر روز پنجشنبه فرصت دارید که به این معما پاسخ دهید. برای بهتر شدن «پـازل» نظرات و پیشنهادهای خود را درباره این بخش، حتماً با ما در میان بگذارید.