سخن بزرگان

فرانسوا ولتر :

سعادت مثل هر فضيلتي از دو چيز به وجود مي آيد، صرفه جويي و كوشش.

پشتیبانی از پست صوتی و اشتراک‌ گذاری فایل‌ های زیپ به واتس اپ اضافه می شود

واتس اپ پس از خریداری شدن توسط فیسبوک در چند وقت اخیر تغییرات زیادی را به خود دیده است. جدیدترین تغییری که در این مسنجر اعمال شد، رمزنگاری کلیه ارتباطات و پشتیبانی از اشتراک گذاری اسناد بود. این پلتفرم در حال حاضر بیش از یک میلیارد کاربر فعال ماهانه دارد و این تعداد روز به روز در حال افزایش است. حال مشخص شده که به زودی امکان اشتراک گذاری فایل‌های فشرده Zip نیز در این پیام‌رسان فراهم خواهد شد. با توجه به قابلیت برقراری تماس‌های اینترنتی صوتی در واتس اپ، اینگونه تماس‌ها می‌تواند با اضافه شدن امکان پاسخ با تماس صوتی و نیز صندوق صوتی بهبود یابد.

فایل‌های زیپ همانطور که احتمالا می‌دانید در واقع یک آرشیو از یک یا چند فایل هستند. علاوه بر اینکه در هر فایل زیپ می‌توان چند فایل را به صورت یکجا قرار داد، با زیپ کردن فایل‌ها می‌توان حجم آن‌ها را نیز کاهش داد. تاکنون واتس اپ از برخی فایل‌ها پشتیبانی به عمل آورده و حال با اضافه شدن پشتیبانی از فایل‌های فشرده زیپ، کاربران این پیام‌رسان قطعا می‌توانند راحت‌تر از قبل نسبت به ارسال فایل‌های مورد نظر خود به سایر کاربران اقدام کنند.

در شرایطی که این روزها ارسال پیام‌های متنی لحظه‌ای بیشتر از تماس‌های صوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد، ارسال و دریافت پیام از طریق صندوق صوتی بنظر خیلی وقت است که دیگر کاربردی بین افراد ندارد چراکه هم اکنون هم می‌توان به راحتی در واتس اپ پیام‌های صوتی ارسال و دریافت کرد. جزئیات در مورد اضافه شدن قابلیت صندوق صوتی در این لحظه هنوز مشخص نشده و نمی‌توان با اطمینان گفت که این ویژگی هم به واتس اپ اضافه خواهد شد. اما انتظار می‌رود با توجه به اینکه در واتس اپ پیش‌ از این امکان ارسال پیام‌های صوتی در اختیار کاربران قرار گرفته، شاهد اضافه شدن قابلیتی جدید در این بخش باشیم.

در نهایت پاسخ با تماس صوتی یکی دیگر از ویژگی‌هایی است که کاربران را قادر می‌سازد تا به سرعت و بدون نیاز به باز کردن مسنجر واتس اپ، با افرادی که با آن‌ها تماس گرفته‌اند، ارتباط برقرار کنند. این قابلیت به صورت مستقیم و از طریق بخش نوتیفیکیشن‌ها در دسترس قرار خواهد گرفت.

البته باز هم لازم می‌دانیم اشاره کنیم که اضافه شدن این امکانات هنوز به صورت قطعی تایید نشده و باید منتظر بمانیم تا ببینیم این آپدیت چه زمانی برای نسخه اندروید و iOS واتس اپ منتشر خواهد شد.

نظر شما در مورد این قابلیت‌های جدید چیست؟