سخن بزرگان

فرانسوا ولتر :

سعادت مثل هر فضيلتي از دو چيز به وجود مي آيد، صرفه جويي و كوشش.

یک طرح، یک نگاه: بطری آب تاشو

 طی یک گردش بیرون از منزل، رفتن به محل کار یا مراکز آموزشی، به ویژه در روزهای گرم سال، هیچ چیز به اندازه‌ی نوشیدن آب خنک، دلچسب و تسکین دهنده نیست.

بطری آب قابل بازیافت

بطری‌های پلاستیکی آب، در طرح‌ها و اشکال مختلف، انتخاب بسیاری از افراد برای چنین موقعیت‌هایی هستند. ظروفی که بعد از خالی شدن خیلی ساده به دور انداخته می‌شوند. اما واقعیت این است  پلاستیک آفت محیط زیست شده و تا سالیان سال به طبیعت باز نمی‌گردد. پس بهترین راه استفاده‌ی کمتر از این ماده و جایگزینی آن با موادی است که قابل بازیافت هستند.

plastic-bottle-floating-in-a-lake

پیش‌تر مموباتل را به شما معرفی کردیم. بطری آبی در ابعاد متفاوت که به راحتی در کیف یا جیب جا شده و به دفعات قابل استفاده است. این بار سراغ طرح دیگری می‌رویم که در همین راستا طراحی و ارائه شده است.

مموباتل

Memobottle

نیکی سینگلوب (Niki Singlaub) مدت‌ها در جستجوی بطری آبی بود که بتوان آن را به راحتی و تحت هر شرایط و وضعیت آب و هوایی و اقلمیی با خود به همه جا برد. در عین حال او به دنبال ظرفی بود که خطری نیز برای محیط زیست نداشته باشد. او می‌گوید که در جستجوی خود ناکام مانده و سرانجام ایده‌ی ساخت “Hydaway” به ذهنش رسیده است. بطری آبی که به دفعات قابل استفاده بوده و در عین حال تا شده و به راحتی در جیب یا کیف جای می‌گیرد. 

بطری آب تاشو

بطری آب تاشو

این بطری جدید از سیلیکون مناسب برای درجه و بسته بندی موّاد غذایی ساخته شده و تا 600 میلی‌لیتر آب را در خود جای می‌دهد. به علاوه زمانی که دیگر نیازی به آن نیست روی خود جمع شده و در این حالت با ارتفاعی معادل 3.2 سانتیمتر، به راحتی و بدون زحمت در جیب یا کیف قرار گرفته و درنتیجه حمل آن آسان است.

بطری آب تاشو

بطری آب تاشو

ایده‌ی ساخت این بطری تاشو در ژوئن 2012 به ذهن سینگلوب خطور کرد. بعد از بررسی و تغییر و توسعه، این طرح در آوریل 2015 در قالب یک پروژه در دنیای ذهن‌های خلّاق Kickstarter پا به عرصه‌ی وجود گذاشت.

بطری آب تاشو

بطری آب تاشو

بطری آب تاشو

برای آشنایی بیشتر با این طرح، از شما دعوت می‌کنیم به تماشای ویدیوی زیر بنشینید.